środa, 12 czerwca, 2024
Uroda

Odżywki do włosów – czy warto je stosować?

Są kobiety, które po umyciu włosów szamponem, w ogóle nie nakładają odżywki, ale są i takie, które wręcz nie wyobrażają sobie jej nie używać. Tej pierwszej grupie pań zdecydowanie warto polecić zmianę nawyków – stosowanie odżywki do włosów niesie ze sobą bardzo wiele korzyści.

Dlaczego nie wszystkie używamy odżywek? Jednym z najczęstszych powodów jest brak czasu. Odżywkę trzeba przecież nałożyć, po czym ją spłukać – niektórym osobom wydaje się to złożonym, długotrwałym procesem, a w rzeczywistości trwa to kilka minut. Jeśli jednak aż tak wielki kłopot nam to sprawia, stosujmy odżywkę bez spłukiwania. Profity wynikające z jej używania zauważymy natychmiastowo. Włosy będą mieć lepszą strukturę i lepiej się będą układać.

Na pytanie – czy warto stosować odżywkę do włosów, jest tylko jedna odpowiedź – tak, zdecydowanie warto. Dzięki niej nasze włosy lepiej się rozczesują, są milsze w dotyku, bardziej elastyczne, podatne na stylizację, gładsze i po prostu – ładniejsze. Znika też kłopot z elektryzowaniem się włosów, który tak często doprowadza nas do „szewskiej pasji”. Ponadto, stosowanie odżywek powoduje utrzymanie odpowiedniej wilgotności włosów, co ma szczególne znaczenie u osób borykających się z przesuszonymi włosami. Jakby zalet było mało, odżywki spełniają funkcję zabezpieczającą włosy przed działaniem negatywnych czynników. Dzieje się tak dzięki pozostawianej przez odżywkę warstwie ochronnej na powierzchni włosa.

Jak widać, odżywki do włosów posiadają wiele nieocenionych zalet. Dzieje się tak dzięki zawartym w nich wartościowym substancjom, takim jak: gliceryna, oleje roślinne, ceramidy, keratyna, a także dzięki szeregowi innych składników. To właśnie one przyczyniają się do zmiękczania, nawilżania, uelastyczniania, ochrony i regeneracji naszych włosów.

Pozytywny wpływ odżywek w codziennej pielęgnacji włosów jest niepodważalny. Jeśli jeszcze ich nie stosujemy, warto zacząć jak najszybciej. Pamiętajmy, aby dobrać preparat do naszego typu włosów. Warto też od czasu do czasu zmieniać odżywkę i próbować nowych specyfików tego typu. Włosy lubią różnorodność.