piątek, 19 lipca, 2024
PodróżePolecamy

Zimowe wyjazdy do ciepłych krajów – gdzie warto się wybrać?

Kiedy zima zaczyna dawać się we znaki, coraz częściej myślimy o słońcu i wygrzewaniu się na plaży. Marzenia te można zrealizować wykupując wycieczkę do ciepłych krajów. Nie dość, że zazwyczaj jest taniej niż w sezonie letnim, to jeszcze mamy szansę na uniknięcie tłumów. Dokąd warto pojechać w poszukiwaniu słońca?

Wyspy Kanaryjskie
Wcale nie trzeba opuszczać kontynentu, żeby znaleźć się w zupełnie innej strefie klimatycznej. Wiele osób zachwala Wyspy Kanaryjskie, na których temperatura w styczniu i lutym wynosi w okolicach 25 stopni. Nie ma upałów, ale temperatura pozwala na kąpiele w ciepłym o tej porze roku Atlantyku. Jest również idealna na wylegiwanie się na leżaku, lub spacery po uroczych miasteczkach. Wyjazdy na Wyspy Kanaryjskie ma w swojej ofercie większość biur podróży, dlatego nie powinno być problemu ze znalezieniem interesującej oferty. Dodatkowym atutem jest stosunkowo niewielka odległość- lot samolotem trwa 4-5 godzin.

Madera
Ciekawym kierunkiem zimowej ekspedycji może być również portugalska wyspa Madera. Temperatura rzadko spada tutaj poniżej 20 stopni. Na opalanie to trochę za mało, jednak wyspa słynie nie z plaż, ale z pięknych krajobrazów, niezwykłego bogactwa kwiatów i malowniczej architektury. To idealne miejsce dla tych, którzy lubią spacerować, zwiedzać i poznawać nowe miejsca.

Egipt
Najpopularniejszym miejscem zimowych wypadów Polaków jest od lat Egipt. Temperatura zima jest tutaj niższa niż latem, ale mimo tego nie spada poniżej 22 stopni. Dni zima są krótsze, a wieczorami robi się chłodniej, jednak i tak jest to miła odmiana od mrozów i zamieci. Zimowe wakacje w Egipcie są stosunkowo niedrogie, dlatego też wielu turystów decyduje się na ten kierunek.

Kenia
Kierunek polecany dla wielbicieli prawdziwej egzotyki. Szczególnie chętnie zjeżdżają się tutaj wielbiciele nurkowania, a to za sprawą przepięknej rafy koralowej i ciepłego oceanu. W Kenii przeżyć można również niezapomniane safari w parku narodowym, pełnym dzikich zwierząt. Zimą jest tutaj pora sucha, dzięki czemu nie grożą nam ulewy i dokuczliwe komary.

Kambodża
Kambodża to jedna z tańszych opcji dla tych, którzy pragną zakosztować prawdziwej Azji. Największym kosztem jest cena biletu lotniczego, poza tym lokalne ceny pozytywnie zaskakują. Ze wszystkich krajów Azji Południowo- Wschodniej, Kambodża ma najbardziej rozwinięte zaplecze turystyczne oraz oferuje najwięcej atrakcji. Szczególnie wart zobaczenia jest kompleks świątynny Angkor. Jest to również atrakcyjna destynacja dla miłośników kąpieli. Kambodża ma wiele pięknych plaż, a woda w Zatoce Tajlandzkiej jest naprawdę ciepła.

Dominikana
Podróż na Dominikanę wymaga nieco zasobniejszego portfela, jednak nie zdarzyło się chyba, żeby ktoś żałował, że się tutaj znalazł. Wyspa jest często nazywana rajem na ziemi i nie ma w tym stwierdzeniu wiele przesady. Przepiękne białe plaże, szmaragdowe morze i szum palm kokosowych- wszystko to sprawia, że Dominikana jest bardzo chętnie odwiedzana przez turystów przez cały rok. Dni tutaj płyną leniwie na spijaniu drinków przy wtórze latynoskiej muzyki.

Kuba
Wymarzony cel podróży dla wszystkich rozkochanych w latynoskich klimatach. Kuba jest trochę dzika, dlatego nie każdy się tutaj odnajdzie, ale jeśli ktoś kocha salsę, rum i kubańskie cygara- nie będzie chciał stąd wyjechać. Zimą dni są trochę chłodniejsze, ale i tak temperatura raczej nie spada tutaj poniżej 20 stopni. Za to woda w morzu ma około 25 stopni, dlatego zimą warto tutaj spróbować nurkowania.