poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
Uroda

Pielęgnacja kręconych włosów

Kobiety obdarzone krętymi włosami nierzadko uporczywie próbują pozbyć się swych loków, prostując włosy, czy też używając innych metod. Uważają, że tego typu włosy nie prezentują się ładnie, często też nie umieją ich pielęgnować, dlatego tak intensywnie z nimi walczą. Tymczasem, kręcone włosy mogą być prawdziwą ozdobą, trzeba tylko nauczyć się właściwie o nie dbać i dostosowywać do nich odpowiednie fryzury i ułożenia.

Loki mogą być prawdziwym przebojem na twojej głowie, wystarczy, jeśli nauczysz się je kreować. Jeśli jesteś posiadaczką naturalnie kręcących się włosów, nie będziesz musiała spędzać długich godzin na stylizacji, wszystko zrobi się niemal samo. Przyda ci się jedynie kilka preparatów.

Jak sobie z nimi radzić?

Kręcone włosy są często nierozłącznie związane z procesem „puszenia się”. To dlatego potrafią wprowadzać w stan mocnej irytacji ich posiadaczki. Niemożność zapanowania nad włosami sprawia, że próbujesz za wszelką cenę je wygładzić? Nie martw się, dostępnych jest wiele kosmetyków skierowanych typowo dla osób z kręconymi włosami, które zapobiegną puszeniu, a jednocześnie nadadzą lokom kształt, który byłby dla ciebie najbardziej pożądany.

Zanim jednak zaczniesz używać dedykowanej lokom linii kosmetyków do włosów, naucz się suszyć włosy bez używania suszarki. Urządzenie to niestety ma duży wpływ na elektryzowanie i puszenie się włosów, dlatego, jeśli ograniczysz jej stosowanie, ograniczysz „kapryśność” swoich loków. Szampon i odżywka przeznaczone dla kręconych włosów to jedno. Oprócz nich warto zaopatrzyć się w preparaty odpowiednie do stylizacji. Ciekawym kosmetykiem jest tu balsam do loków. Nakłada się go po myciu, na wilgotne włosy i pozostawia do wyschnięcia. Włosy kręcone znacznie lepiej się po nim układają, nie puszą się, są odpowiednio ciężkie, sprężyste, dynamiczne, a skręt zostaje odpowiednio podkreślony. Sprawdzonym sposobem pielęgnowania włosów kręconych jest też olejowanie. Zabieg ten warto wykonywać regularnie, używając olejku arganowego lub innego. Zabieg ten nawilży włosy oraz doda im elastyczności.

Na koniec każdej stylizacji warto spryskiwać włosy lakierem, fryzura będzie utrzymywać się dłużej i pozostanie odporna na działanie wilgoci i innych czynników. Aby loki prezentowały się pięknie, warto też pamiętać o regularnym ich podcinaniu w salonie fryzjerskim.