środa, 12 czerwca, 2024
Uroda

Jak walczyć z odrostami?

Koloryzacja włosów to zabieg, który przynosi zmianę w wyglądzie i daje nam prawdziwe zadowolenie z siebie. Niestety jest on ściśle związany z pojawianiem się odrostów. Na ogół nie trzeba na nie czekać zbyt długo, już po 2-3 tygodniach można je zaobserwować, z czasem stają się coraz wyraźniejsze, i wyraźniejsze.

Najlepszym sposobem na odrosty jest oczywiście pokrycie ich farbą, niemniej jednak, nie zawsze jest to optymalne rozwiązanie. Zwłaszcza, jeśli włosy mamy dość słabe i nie chcemy obciążać ich zbyt częstą koloryzacją. Co zrobić, jeśli miesiąc po ostatnim nakładaniu farby odrosty już psują nam całą fryzurę, a następną koloryzację planujemy przeprowadzić dopiero po upływie kolejnego miesiąca?

Jest kilka metod, którymi można walczyć z odrostami. Można na przykład co jakiś czas aplikować na odrosty szampony koloryzujące, tonery i płukanki. Są to preparaty o łagodnym działaniu, nie musimy się martwić, że zniszczą nam włosy. Tego typu kosmetyki działają krótkotrwale, musimy więc często powtarzać aplikację. Wybierając szampon, toner lub płukankę, należy precyzyjnie dopasować odcień do naszego koloru włosów.

Kosmetyki

Jeśli już mowa o kosmetykach do włosów, warto tu także przytoczyć szampony, odżywki i maski dedykowane specjalnie dla danego koloru włosów. Stosując tego typu specyfiki nadajemy odrostom nieco zbliżony do pozostałych włosów ton. Dostępne są w drogeriach preparaty dla blondynek, dla kobiet z włosami brązowymi, rudymi, czarnymi – można je wykorzystać, aby nadać odrostom odpowiednie refleksy. Być może zbyt dużo to nie zmieni, ale na pewno będą bardziej „stapiać się” w jedno z zafarbowanymi włosami.

Ukrywać odrosty można także poprzez kreowanie odpowiednich fryzur. Powszechnie znane prawidło to – im fryzura gładsza, tym bardziej widać odrosty. Zamiast czesać się „na płasko”, włosy należy jak najbardziej unieść. Unikajmy zrobionych „pod linijkę” przedziałków, zamiast tego zróbmy nieregularny przedziałek, najlepiej po każdym umyciu głowy w nieco innym miejscu. Nałóżmy wałki, a potem podtapirujmy fryzurę, możemy też użyć sprayu zwiększającego objętość włosów. Przy maskowaniu odrostów dobrze sprawdzą się też wszelkie upięcia, koki, kucyki.